top of page

Brazīļu izcelsmes cīņas māksla capoeira sevī ietver deju, mūziku un filozofiju – apvienoti, tie ļauj pilnveidot gan garu, gan ķermeni. Patiesā capoeira izcelsme nav zināma, bet saskaņā ar vispopulārāko versiju, to 15. gadsimtā ieviesa afrikāņu vergi, lai aizstāvētu sevi un izvairītos no verdzības. Capoeira kā cīņas māksla uzsāka savu attīstību vergu īpašnieku plantācijās. Vergi apzināti cīņu attēloja dejā, lai ar šīs mākslas palīdzību kļūtu spēcīgāki, veiklāki un izdomājot dažādas viltības, - pārspētu savu pretinieku un aizbēgtu. Šis cīņas veids ir unikāls ar tā zemajām, ātrajām un sarežģītajām kustībām, ko netrenēts cilvēks nespētu izdarīt. Spēcīgie un veiklie sitieni bija labākais veids kā aizstāvēt sevi un cīnīties par savu brīvību. Vēlāk, pēc verdzības atcelšanas, capoeira no vergu apmetnēm pārcēlās uz pilsētām, taču tur tā tika izmantota nevis kā līdzeklis, ar kuru varētu cīnīties par savu brīvību, bet gan kā izdzīvošanas veids pilsētas skarbajā, nelikumību pilnajā vidē.

 

Capoeira mūsdienās ir ne tikai cīņas māksla, ar kuras palīdzību aizstāvēt sevi, bet arī interesants un aizraujošs veids, kā uzlabot sava ķermeņa fizisko un garīgo sagatavotību. Šajā brazīļu izcelsmes cīņas mākslā figurē ne tikai sitieni un izvairīšanās paņēmieni, bet arī akrobātiski elementi, brazīļu tradicionālās dejas, dziesmas portugāļu valodā un dažādu muzikālo instrumentu apgūšana. 

 

 

 

 

 

 

Biežāk uzdotie jautājumi:

 

 

Vai ir vajadzīga iepriekšējā fiziskā sagatavotība?

Nē, iepriekšēja fiziskā sagatavotība nav nepieciešama, Jūs to iegūsiet nodarbību gaitā.

 

 

Kāds apģērbs ir nepieciešams, lai trenētos?

Ērtas sporta bikses un T-krekls. Parasti trenējamies basām kājām, bet, ja ir vēlēšanās, var trenēties arī sporta apavos.

 

 

Vai nepieciešams pierakstīties uz nodarbībām iepriekš?

Nē, Jūs varat nākt droši uz jebkuru nodarbību, bet būtu labi, ja Jūs pirms tam sazinātos ar treneri un brīdinātu viņu.

 

 

Kā notiek nodarbības?

Sākumā obligāti notiek iesildīšanās, pēc tam pamatkustību atkārtošana. Un vēlāk, treniņa gaitā studenti dalās divās grupās (iesācēji un pieredzējušie) vai arī visi vingrinājumi dalās grūtības pakāpēs.

 

 

Cik svarīgi ir prast dziedāt?

Jums nevajag obligāti prast dziedāt, soli pa solim nodarbību laikā Jūs apgūsiet capoeira dziesmas un spēli uz tradicionālajiem mūzikas instrumentiem.

 

 

Vai ir nepieciešama uniforma?

Kā arī citos cīņas veidos, capoeirā ir sava uniforma, to Jums vajadzēs iegadāties ar laiku.

bottom of page